Matbaacılar Federasyonu 16. Başkanlar Konseyi toplantısı Trabzon’da yapıldı

Trabzon’da yapılan Matbaacılar Federasyonu 16. Başkanlar Konseyi toplantısı, Trabzon Matbaacılar Odası ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

BASEV Sivil Toplum Kuruluşları ile İlişki ve İşbirliği Komitesi’nden sorumlu yönetim kurulu üyesi Hakan SEYİTHANOĞLU’nun da bulunduğu toplantıya Türkiye’nin bir çok ilinden odaların ve derneklerin başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katılım sağladı.

Divan Başkanlığını Matbaacılar Federasyon Başkanı Hüseyin GÜRBÜZ’ün yaptığı toplantıda; nitelikli insan gücü eksikliği, KDV oranları, hammadde fiyatlarındaki artışlar, deprem bölgesindeki matbaa esnafının durumu gibi önemli konular gündeme getirildi.

Toplantıya katılan BASEV Sivil Toplum Kuruluşları ile İlişki ve İşbirliği Komitesi’nden sorumlu yönetim kurulu üyesi Hakan SEYİTHANOĞLU da BASEV ile Matbaacılar Federasyonu’nun birlik içerisinde ortak etkinlikler yapması gerektiğini, sektörün birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu belirtti.

Yapılan toplantıda; maliye anlaşmalı matbaaların bildirim süresinin 15 güne çıkarılması, sanayi sicil kaydı harçları kaldırılması gibi önemli kararlar alındı.

Toplantı bu tür organizasyon ve toplantıların daha sık yapılması, 7 Temmuz Matbaacılar gününün daha etkin ve yurt genelinde kutlanmasının sağlanması, tüm üyelerin hem bölgesel hem de genel sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili raporlar hazırlanması temennileri ile sona erdi.