Faaliyetler

Türkiye’nin ilk ve tek sektör kongresi olan Uluslararası BASEV Kongresi düzenlemektedir.

Sektörün tüm çalıştıran ve çalışanlarının ilgi ve bilgisini artırmak düşüncesinden hareketle, her üç ayda bir BASIM DÜNYASI Dergisi yayımlanmakta ve sektörden yaklaşık 3.000 adrese, ücretsiz ve elden teslim gönderilmektedir.

www.basev.org.tr adresli web sitemiz aracılığı ile, sektördeki tüm yenilikler, güncel ve detaylı bir şekilde sektöre ulaştırılmakta, sektörün ihtiyacı olan eleman ve stajyer ile ikinci el makine alım satımı ve iş ihtiyacı olan sektör çalışanı ilanları ile ilgili karşılıksız ve güncel hizmet verilmekte, ayrıca kutlama, geçmiş olsun ve taziye defterleri ile sektörde sosyal bir birliktelik ve bilgilendirme, forum sayfaları ile de, bilgi paylaşımı sağlanmaktadır.

Sektörel yurtiçi fuarlarda vakfın tanıtımı amaçlı stant açmakta ve yurtdışı fuarlara da, ulaşım ve konaklama organizasyonlarına yardımcı olmaktadır.

Matbaacılık sektörünün gerektirdiği her türlü eğitimi, her türde ve seviyede vermek düşüncesinden hareketle, sektörel ithalatçıların ya da üreticilerin ürünlerini bir arada, aynı teknik ve düzende sunmalarını sağlamak amacıyla, seminer ve paneller düzenlemekte, ayrıca ürün bazında sektörel Dünya platformundaki tüm gelişme ve yenilikleri anında ve güncel olmak kaydı ile direk kullanıcıya yansıtabilmek için de, ürün ve teknoloji tanıtım toplantıları organize edilmektedir.

Matbaacılık sektörü konularında bilimsel araştırma yapmak, yapan kişi ve kuruluşlara destek sağlamak düşüncesinden hareketle, yurt dışında sektörel, kongre, konferans ve toplantılara katılacak akademisyenlere, ulaşım ve konaklama desteği verilmektedir.

Eğitim kurumlarının sektörel eğitim bölümlerinde eğitim gören, başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere, sektörden temin edilen burslar aktarılmaktadır.

Okul & Sanayi İşbirliği Programı çerçevesinde, sektörel eğitim veren okul öğrencilerine, diğer sektörel sivil toplum kuruluşları işbirliği ve birlikteliği ile eğitim seminerleri düzenlenmekte, aynı üçgen çerçevesinde, sözü geçen öğrencilere, sektörden alınan destek ve işbirliği ile, katılım ve yerinde uygulama imkanları ile, ilişki ve işbirliği içerisinde bulunduğumuz sektörel okullara, teknik malzeme ve laboratuvar desteği sağlanmaktadır.

Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansları fonlarına başvurmuş sektörel eğitim kurumlarımızın ilgili eğitmenlerine, yurtdışında katılacakları eğitim ve diğer toplantıları için ulaşım ve konaklama desteği sağlanmaktadır.

Sektörel diğer sivil toplum kuruluşları ile her konuda fikir alışverişi yapılmakta, ortak toplantılar düzenlenmekte, ilişki ve işbirliği ile düzenlenen sektörel organizasyon ve yarışmalara katkı, destek ve sponsorluk sağlanmaktadır.

Türkiye’de düzenlenen sektörel ve akademik teknolojik kongre ve konferanslara “destekleyen kuruluş” sıfatıyla katılım ve destek sağlanmaktadır.

Sektörün dünü, bugünü ve yarını ile sektörel rapor ve sektörel envanter ile ilgili araştırma çalışmaları yapılmaktadır.

Vakıf Mütevelli Heyet üyelerimiz ve BASEV dostlarımız ile bir arada olabilmek, gerekli olduğuna inandığımız dostlukları pekiştirebilmek ve sosyal birlikteliği sektörel paylaşım platformuna dönüştürebilmek düşüncesinden hareketle, yılda en az bir defa bir arada olmaya gayret gösterilmektedir.