BASEV Kadın Platformu Yükseköğrenim Komitesi, Öğrenciler ile İllüstratör Tekinalp Güreken’i Buluşturdu

BASEV Kadın Platformu Yükseköğrenim Komitesi; Umur Akademi sponsorluğunda, öğrencilere dijital imkanlar aracılığıyla seminerler sunmaya devam ediyor. Son olarak 18 Aralık’ta Zoom üzerinden gerçekleştirdiği etkinlikle Öğr. Gör. İllüstratör Tekinalp GÜREKEN ile öğrencileri bir araya getirdi. GÜREKEN’in ‘Görsel İletişimde İllüstrasyonun Önemi’ başlıklı seminerine sadece İstanbul’daki öğrenciler değil, Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki üniversitelerden basım teknolojileri üzerine lisans ve ön lisans eğitimi alan talebeler katıldı.

Yılın son günlerinde gerçekleştirilen dijital seminere; Eskişehir Teknik Üniversitesi, İstanbul Arel Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İzmir Kavram Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi’nden öğrenciler katılım gösterdi.

’Bir Resim Binlerce Kelimeye Bedeldir’’

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan Tekinalp GÜREKEN; akademik kariyerinin yanı sıra, özel sektörde de çeşitli reklam ajanslarında çalıştığı için öğrencilere ‘görsel iletişim tasarımı’ hakkında hem akademik hem de sektöre dair bilgiler aktardı. GÜREKEN, seminer için hazırladığı illüstrasyonu merkezine alan detaylı sunumunda; görsel iletişimin tarihinden başlayarak, bugüne kadarki sürecini anlattı. GÜREKEN bu süreci ele alırken, illüstrasyonun ve görsel iletişimin önemini de ‘’Bir resim binlerce kelimeye bedeldir.’’ tanımıyla açıkladı.

Seminerin sonuna yaklaşıldığında ise öğrencilerden gelen sorular, Tekinalp GÜREKEN tarafından yanıtlandı. Ayrıca BASEV Kadın Platformu Yükseköğrenim Sorumlusu Tuğba TUNÇBİLEK ARICI; seminere katılımı için teşekkür olarak, Tekinalp GÜREKEN’in adına BASEV Burs Havuzu’na bağış yaptığını ve sertifikasını da kendisine ulaştıracağını belirtti. Diğer yandan seminere katılan öğrencilere de sertifikalarının öğretmenleri tarafından verileceği açıklandı ve etkinlik noktalandı.