BASEV Mütevelli Heyeti Toplandı

BASEV Mütevelli Heyeti 2021 Yılı Olağan Toplantısı; 30 Mart 2022 tarihinde, saat 15:00’de, BASEV Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Kısa adı BASEV olan Basım Sanayi Eğitim Vakfı’nın, 17 Şubat 2022 tarih ve 2021-2023/011 sayılı yönetim kurulu toplantı gündemi 01.maddesi gereği ilki 23 Mart 2022 ve ikincisi 30 Mart 2022 tarihleri olarak ilan edilen Basım Sanayi Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti 2021 yılı olağan toplantısı; ikinci toplantı tarihi olan 30 Mart 2022 tarihinde, saat 15:00’de, Yüzüncü Yıl Mahallesi MAS-SİT 1 Cadde İdare Binası No:8 Bağcılar İSTANBUL adresindeki, BASEV Toplantı Salonunda aşağıdaki gündemle gerçekleştirildi.

Gündem:

  1. Yoklama.
  2. Açılış ve saygı duruşu.
  3. Toplantı Divanının oluşturulması.
  4. Yönetim Kurulu 2021 yılı faaliyet raporu, vakfın ve iktisadi işletmenin gelir-gider tabloları ve bilançoları ile Denetim Kurulu raporunun okunması, görüşülmesi, ayrı ayrı oylanmak suretiyle Yönetim ve Denetim Kurullarının ibrası.
  5. Vakfın ve iktisadi işletmenin 2022 yılı tahmini bütçesinin okunması, görüşülmesi ve oylanması.
  6. Mütevelli Heyeti boşalan üyelikler ile ilgili bilgilendirme,  yeni üyelik ile ilgili teklifin görüşülmesi ve karar.
  7. Dilek ve temenniler.
  8. Kapanış

 

Yönetim Kurulu’nun daveti ile yapılan toplantı çağrısının, 15 Ocak 2022 tarihinde vefat eden Dr.Oktay DURAN hariç toplam 105 Mütevelliye, elektronik posta ve whatsapp mesajı ile gönderildiği, teyit edildiği ve davetlerin alındıkları görüldü.

Çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirilen ikinci toplantıda gerekli toplantı ve karar nisabı sağlandı.

Vakıf Koordinatörü Yahya Tuncer GÖRGÜN toplantıyı açtı ve tüm katılımcıları; Türk Bayrağı’nı saygıya, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, Ebedi Başöğretmen ve Ebedi Başkomutan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerin, vakıftan, sektörden, sektör paydaşlarından ve sektör eğitim kurumlarından yitirilen tüm BASAEV Dostlarının manevi huzurunda saygı duruşuna ve istiklal marşını birlikte söylemeye davet etti.

Verilen tek önerge doğrultusunda;

Divan Başkanlığına                             Mustafa KİBAR

Divan Başkan Yardımcılığına             Kadir BABATAŞ

Divan Sekreterliği ve Oy Sayımı için   Engin KURT oybirliğiyle seçildiler.

Divan yerini aldı ve Divan Başkanı gündemi okuttu.

Gündem görüşmeye açıldı ve konu ile ilgili görüş beyan eden olmadı. Gündem ve sırası ile divana toplantı tutanağını imzalama yetkisi verilmesi oylandı ve oybirliğiyle kabul edildi.

Yönetim Kurulu 2021 yılı faaliyet raporu, Vakıf ve İktisadi İşletmenin 2021 yılı gelir tabloları ve bilânçoları ile Denetim Kurulu 2021 yılı raporu okundu.

Söz konusu raporlar ile gelir tabloları ve bilançolar görüşmeye açıldı, konu ile ilgili görüş beyan eden olmadı. Yönetim Kurulu 2021 yılı faaliyet raporu, Vakıf ve İktisadi İşletmenin 2021 yılı gelir tabloları ve bilançoları ile Denetim Kurulu 2021 yılı raporu ayrı ayrı oylandı ve tamamı oybirliğiyle kabul edildi ve Vakıf Yönetim Kurulu ile Vakıf Denetim Kurulu ibra edildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin KAŞIKIRIK; ibradan sonra bir teşekkür konuşması yaptı.

Basım Dünyası Dergisi sürdürülebilirliğine katkı sağlayan ve toplantıya katılan BASEV Dostu firmalara teşekkür belgeleri verildi. Toplantıya katılamayan BASEV Dostu firmalar; Sappi İstanbul Kağıt ve Ticaret Limited Şirketi, Er-Ay Basım Hizmetleri Ticaret Limited, Egemen Karton Ambalaj Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sinangin Matbaacılık Ambalaj Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi teşekkür belgelerinin Vakıf Koordinatörü tarafından kendilerine iletileceği açıklandı.

Necmettin TEMEL

Güven Mücellit ve Matbaacılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı

 

İlyas KARADEMİR

İmak Ofset Basım Yayın Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı

Engin KURT

Toyo Matbaa Mürekkepleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Ofset Satış Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi

 

Sonrasında; BASEV Burs Komitesi bünyesinde başlatılan “Atıklarımız Umutlarımız Olsun” Projesi sorumlusu Alparslan BALOĞLU; proje hakkında katılımcılara detaylı bilgi verdi ve tüm mütevellilerden destek istedi.

Vakfın ve İktisadi İşletmenin 2022 yılı tahmini bütçeleri okundu ve görüşmeye açıldı, konu ile ilgili görüş beyan eden olmadı. Gündem maddesi oylandı ve 2022 yılı tahmini bütçelerinin kabulüne, Yönetim Kurulu’na harcama kalemleri arasında aktarma yetkisi verilmesine oybirliğiyle karar verildi.

Vakıf Koordinatörü Yahya Tuncer GÖRGÜN; 2020 ve 2021 yıllarında gerçekleştirilen Mütevelli Heyeti olağan toplantılarına mazerete bildirmeden katılmadıkları görülen ve vakıf senedi gereği mütevelli heyeti üyeliği kendiliğinden sona erenler ile 2021 yılında vakıftan istifa edenleri duyurdu ve Yönetim Kurulu’nun önerdiği Mütevelli Heyeti aday üyelerini açıkladı:

Toplantıya katılan; Ali Cem DURAN (Cem Ofset Matbaacılık Sanayi Anonim Şirketi), Mehmet Ali UZUN (Adana Yeni Koza Form Matbaacılık Hizmetleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi), Ümit Erdoğan KOÇ (Ata Ofset Reklam Ambalaj İnşaat ve Gıda Sanayi Ticaret Limited Şirketi), Umut Özgür ÖĞÜT (Matsaş Dijital Ofset ve Reklamcılık Sanayi Ticaret Anonim Şirketi), Hakan SEYİTHANOĞLU (Kayra Matbaa Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi) ve mazereti sebebiyle toplantıya katılamayan Emre DURAN (Cem Ofset Matbaacılık Sanayi Anonim Şirketi).

Konu görüşmeye açıldı ve konu ile ilgili görüş beyan eden olmadı. Gündem maddesi oylandı ve tüm adaylar oy birliğiyle kabul edildi.

 

Gündemin Dilek ve Temenniler maddesine geçildi.

Zekeriya ACAR söz aldı ve Başkanı olduğu İstanbul Sanayi Odası 27.Grup Basım Yayın Sanayii Meslek Komitesi çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

Başkan Sadettin KAŞIKIRIK; İstanbul Mobilya Kağıt Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği’nin olağan seçimli genel kurulunun; 01 Nisan 2022 tarihinde saat 15:00’de olacağını duyurdu ve katılım beklediğini belirtti.

Divan Başkanı Mustafa KİBAR; bir sonraki mütevelli heyeti toplantısında, sağlık ve huzur içerisinde buluşabilmek dileğiyle toplantıyı kapattı.