BASEV; “STK-OKUL-SANAYİ” İşbirliği Yeni Dönem Yol Haritasını Belirliyor

Sektörümüzün ilk ve tek eğitim vakfı BASEV Yönetim Kurulu olarak 2023-2025 Çalışma Dönemi ilk icraatımızda, sektöre karşılıksız hizmet yolunda, STK-OKUL-SANAYİ üçgeni işbirliğinde nelerin yapılabileceği konularının gündeme alındığı toplantıda, Marmara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Basım Teknolojileri Bölümü, Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Basım ve Yayım Teknolojileri Programı, İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Basım ve Yayım Teknolojileri Programı ve İstanbul Aydın Üniversitesi Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu Basım ve Yayın Teknolojileri Programı akademisyenleri ile bir araya geldik.

Marmara Yelken Kulübü’nde bir iftar sofrasında buluştuğumuz saygıdeğer hocalarımız bizlere; bu yolda yalnız olmadığımızı ve bu yolu bugüne kadar olduğundan çok daha yakın dirsek temasında ve omuz omuza yürüyeceğimizi hissettirdiler.

Yönetim Kurulu Başkanı Murat DEMİR’in açılış konuşmasından sonra Prof. Dr. Mehmet OKTAV; 1993 yılında kuruluş aşamalarında bizzat içerisinde yer aldığı ve sonrasında zaman zaman çeşitli kademelerde görev yaptığı BASEV’in; dünü ve bugünü hakkında bilgi verirken, birliktelikle başarılacak ve onuru tüm sektörle paylaşılacak projeler ile ilgili sunum yaptı.

Marmara Üniversitesi’nden; Prof.Dr.Mehmet OKTAV, Prof. Dr. Türkün ŞAHİNBAŞKAN, Prof. Dr. Cem AYDEMİR, Prof. Dr. Semiha YENİDOĞAN, Prof. Dr. Arif ÖZCAN, Doç. Dr. Ahmet AKGÜL, Doç.Dr.Batuhan KURT, Doç.Dr.Zafer ÖZOMAY, Doç.Dr.Doğan TUTAK, Doç.Dr.Lutfi ÖZDEMİR, Doç.Dr.Elif URAL, Doç.Dr.Gülhan ACAR BÜYÜKPEHLİVAN, Doç.Dr.Emine ARMAN KANDIRMAZ, Dr.Öğr.Üyesi Ş.Cem ÖZAKHUN, Dr.Öğr.Üyesi Ömer ZELZELE, Dr.Öğretim Üyesi Mehmet OĞUZ, Dr.Öğr.Üyesi Yasemin SESLİ, İstanbul Üniversitesi-Cerrhapaşa’dan; Dr.Öğr.Üyesi Orhan SEVİNDİK, Dr.Öğr.Üyesi Hasan YAMAN, Öğr.Gör.Samed Ayhan ÖZSOY, Öğr.Gör.Onur KARATAŞ, İstanbul Aydın Üniversitesi’nden Dr.Öğr.Üyesi Özgül YAMAN ile Emekli Akademisyen Dr.Hayri ÜNAL’ın katıldıkları toplantıda söz alan hocalarımızın ortaya koyduğu proje taslakları; BASEV Yönetimi Kurulu Başkanı Murat DEMİR ile Başkan Yardımcısı Emre DURAN, Genel Sekreter Engin KURT, Sayman Üye Talha KARADEMİR, Yönetim Kurulu Üyeleri; Nazlı Ceren BABATAŞ ÖZEK, Elif ÇİNAY, Pelin İREN, Hakan SEYİTHANOĞLU ve Sercan KİLİMCİ’yi heyecanlandırdı. Başkan Murat DEMİR; arzu ettikleri BASEV Bilim Kurulu’nun en kısa zamanda oluşturulacağını ve konunun sektörle paylaşılacağını, bu konuda her bir sektör paydaşından katılım ve destek alacaklarına inandığını söyledi ve sektörde her bir firmaya, her bir firma temsilcisine ve özellikle her bir akademisyene aynı mesafede olduklarını ve böyle de kalacaklarını yineledi.

Haberin geniş özetini Basım Dünyası Dergisi 120.sayısında okuyabilirsiniz.