Cumhuriyetimizin 100.Yılında BASEV 30 Yaşında

Cumhuriyetimizin 100.Yılında BASEV 30 Yaşında sloganıyla ve sektörümüzün saygın tedarikçi firmalarından BASEV Dostu Heidelberg katkılarıyla düzenlenen BASEV Cumhuriyet Balosu; 28 Ekim 2023 tarihinde Conrad İstanbul Bosphorus Otel Balo Salonu’nda gerçekleştirildi.

Baloya; ATATÜRK İlkelerine İnanmış Cumhuriyet Sevdalısı BASEV Dostu firma temsilcileri katıldı. Kokteyl ile başlayan ve yemek ile devam eden gecenin bir bölümünde; Cumhuriyetimizin 100.Yılı ve BASEV’in 30.Yaşına ithaf edilen anlamlı bir tören yapıldı.

Tören Vakıf Koordinatörü Yahya Tuncer GÖRGÜN’ün; “bizlere; Sektöre Karşılıksız Hizmet Mirası bırakan Vakıf Kurucularımızdan hayatta olan değerli büyüklerimize; sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam dilerken, Hakkın rahmetine kavuşmuş Kurucu Başkanımız İsa TEMEL, Orhan HEKİMOĞLU, Atalay ERDOĞAN ve Yücel ÜSTÜNDAĞ büyüklerimiz ile 100 Yıl Önce Bu Gün, Cumhuriyeti ilan edeceğini söyleyen ve hemen ertesi günü de Cumhuriyeti ilan eden Ebedi Başöğretmen ve Ebedi Başkomutan Ulu Önder Gazi Mutafa Kemal ATATÜRK, Cumhuriyeti ilan ettikleri tüm çalışma arkadaşları ve Cumhuriyetin kuruluşu uğruna toprağa düşmüş tüm Şehitlerimizi saygı, minnet, hasret ve rahmetle anıyoruz.” sözleri ile başladı.

Gecenin açılış konuşmasını BASEV Yönetim Kurulu Üyesi ve BASEV Kadın Platformu Yönetmeni Nazlı BABATAŞ ÖZEK yaptı.

Ardından Vakfın 30 Yılının kısaca anlatıldığı bir görsel sunum yapıldı.

 

Sunumdan sonra, BASEV Cumhuriyet Balosu’na katkı sağlayan Heidelberg firmasının Türkiye Genel Müdürü Selkut ENGİN ve ardından, Heidelberger Druckmaschinen AG, Global Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkanı David SCHMEDDING geldiler kürsüye.

 

David SCHMEDDING ve Selkut ENGİN’in Teşekkür Plaketleri BASEV Onursal Başkanı Aysan ŞAKAR tarafından verildi.

 

“Hayat Yaşamayı, Mutluluk Sevgiyi, VEFA Hatırlamayı ve Dostluk Paylaşmayı bilen için vardır” diyen Vakıf Koordinatörü Yahya Tuncer GÖRGÜN; “işte bu duygu ve düşünceden hareketle 30.yılını kutladığımız bugün, vakfımızın sürdürülebilirliğine gönülden katkı sağlayan ve halen Vakıf Kurucu Mütevellisi olan kurucuları davet ediyorum” diyerek sırası ile kurucuları davet etti.

İlk olarak sahneye gelen İhsan ÖZ’ün plaketini; BASEV Geçmiş Dönem Başkanı Sermet TOLAN, Zekeriya ACAR’ın plaketini; BASEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İstanbul Sanayi Odası  27.Grup Basım Yayın Sanayii Meslek Komitesi Başkanı Emre DURAN, İsmet YILMAZ’ın plaketini; BASEV Mütevellisi ve KASAD Başkanı Ali Can DURAN, Mustafa KİBAR’ın plaketini de; BASEV Geçen Dönem Başkanı Sadettin KAŞIKIRIK verdiler.

 

Kürsüye; Cumhuriyet Sevdalısı BASEV Dostlarına hitap etmek üzere Murat DEMİR geldi.

 


BASEV Cumhuriyet Balosu; Devlet Opera ve Balesi Opera Sanatçısı Tenor Çağrı KÖKTEKİN’in muhteşem sahne performansı ile devam etti.

Başkan Murat DEMİR; 30.Yıl Pastasını kesmek üzere Yönetim Kurulu Üyeleri; Hasan CÖMERT, Serra Vildan CELASUN, Fatih UĞURLUOĞLU, Cem AYTAK, Sercan KİLİMCİ, Hakan SEYİTHANOĞLU, Pelin İREN, Elif ÇİNAY, Nazlı BABATAŞ ÖZEK, Engin KURT ve Emre DURAN ile BASEV Geçmiş Dönem Başkanı Sermet TOLAN, Geçen Dönem Başkanı Sadettin KAŞIKIRIK ve Onursal Başkan Aysan ŞAKAR’ı davet etti.

Pasta kesildikten sonra Sanatçı Çağrı KÖKTEKİN; performansının sonunu Tüm katılımcıların da ayakta katılım gösterdikleri marşlarla sonlandırdı.