Değişirken Dönüştüren Akıllı Liderlik – Gülsün ZEYTİNOĞLU

BASEV Kadın Platformu her ay düzenli olarak yaptığı toplantılarına devam ediyor. Aysun BARIN yönetiminde 5 Mayıs’ta gerçekleşen toplantıya Uluslararası Koç, Danışman, Mentor ve Eğitmen unvanlarına sahip Gülsün ZEYTİNOĞLU konuk oldu.

Salgın dolayısıyla BASEV Kadın Platformu da etkinliklerini çevrim içi yöntemlerle sürdürüyor. Bu kapsamda Mayıs ayında da Zoom uygulamasında bir araya gelen komite, hem gündem maddelerini değerlendirdi hem de Gülsün ZEYTİNOĞLU’nun ‘’Değişirken Dönüştüren Akıllı Liderlik’’ başlığı altındaki konuşmasını dinledi. Toplantının ZEYTİNOĞLU’na ayrılan bölümün tamamını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

GÜLSÜN ZEYTİNOĞLU kimdir?

Gülsün Zeytinoğlu liderlerle, ilişkilerle ve takımlarla çalışan deneyimli uluslararası bir koç, danışman, mentor ve eğitmendir. Koçluğun Türkiye’de başlamasında öncü olmuştur. Calışmalarında Co-activity, ORSC (Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu), NLP, Sistem Düşüncesi, Hipnoz ve Dışavurumcu Sanat Terapisi ve bunlarla ilişkili alanları temel alır. Değişik yaklaşımları bir araya getirerek bireylerin ve organizasyonların  farkındalıklarını arttırmayı ve bu doğrultuda değişim yönetiminin ve dönüşümün sağlıklı gerçekleştirilmesini önemser. Yaşamda benzerlikleri onurlandırmanın, farklılıklara saygı duymanın ve çeşitliliklerin buluşmasıyla zenginleşmenin gerekliliğine değer verir. Türkiye ve yurt dışında çeşitli sektörlerde hizmet vermektedir. Ayrıca koçluk alanında dünyanın önce gelen 2 önemli kurumu CRRGlobal ve CTI’da eğitmen ve süpervizör olarak görev almaktadır. 1995-2005 yıllarında çeşitli üniversitelerde lisans ve lisansüstü programlarda ders vermiş, 10 yıl süreyle IBM de teknik satış ve proje yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. ODTÜ’de Biyoloji okumuş, Biyomedikal Mühendisliği ile devam etmiş, ardından İşletme ve Insan Kaynaklarında doktora yaparak akademik maceralarını tamamlamış gibi görünse de, hala gidip yeni alanları keşfetme hevesine sahiptir.

Yoga/OpenFloor/Otantik hareket/Somatik Deneyimleme gibi çeşitli yaklaşımlarla beden farkındalığını arttırmayı, yolculuklar yaparak dünyamızı keşfetmeyi, doğada ve hayvanlarla vakit geçirerek onlardan öğrenmeyi sever.