MARMARA ÜNİVERSİTESİ TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ MATBAA ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ İLE DEVAMI OLAN UYGULAMALI BİLİMLER FAKÜLTESİ BASIM TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ MEZUNLARI BULUŞTU

 

 

Kapanan Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Matbaa Öğretmenliği Bölümü ve devamı olan Marmara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Basım Teknolojileri Bölümü mezunları; 11 Haziran 2023 tarihinde, Marmara Üniversitesi Mehmet GENÇ Külliyesi Dragos Kampüsü’nde 13.kez bir araya geldiler.

Buluşma etkinliği kapsamında; BASEV ve Basım Teknolojileri Bölümü ortak koordinasyonu ile oluşturulan “Kariyer Günü” etkinliğinde öğrenciler; sektörümüzün kıymetli firmaları; Aras Makina ve Servis Hizmetleri, Camiş Ambalaj, Cem Ofset Matbaacılık, İmak Ofset Basım Yayın, MatSet Matbaa Makina ve Malzemeleri, Mega Basım Yayın, Odak Kimya Endüstrisi Ürünleri, Patrol Ambalaj Matbaacılık, PrintPark Ofset ve Ambalaj, Promat Basım Yayın, Sade Ofset Matbaacılık Ambalaj, Sinangin Matbaacılık Ambalaj insan kaynakları yetkilileri ile buluştular.

Buluşmada; sektörel sivil toplum kuruluşları BASEV ve MEMDER’de stant açarak mezunlar ile OKUL-SANAYİ İşbirliği çerçevesinde yürütülen eğitimli personel istihdamı konusunda beyin fırtınası yaptılar.

Teknik Eğitim Fakültesi Matbaa Öğretmenliği 1997-1998 Eğitim ve Öğretim Dönemi mezunu 68 kişiden, buluşmaya katılanların 25.Yıl belgeleri dağıtıldı.

Şenliğe katılan mezunlar arasında çekilen kura ile belirlenen isimlere, çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Döner ve Ayran ikramı ile bulunduğu ortam sebebiyle bir piknik havasında geçen buluşma; bir sonraki yıl, sağlık, huzur ve mutluluk içerisinde buluşulabilmesi temennisiyle son buldu.