SEKTÖREL EĞİTİME DESTEK YOLUNDA ZİYARETLERİMİZİ HIZLANDIRDIK

Basım Sanayi Eğitim Vakfı Yönetimi olarak; eğitime destek yolunda Türkiye’nin sektörde tek lisans ve lisansüstü eğitimi veren Marmara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Basım Teknolojileri Bölümü ile Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Basım ve Yayım Teknolojileri Ön Lisans Programı Öğretim Üyelerimiz ile bir araya geldik.

BASEV adına BASEV Yönetim Kurulu Başkanı Murat DEMİR ile BASEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve BASEV Eğitim Komitesi Üyesi Emre DURAN, BASEV Genel Sekreteri ve BASEV Eğitim Komitesi Yönetmeni Engin KURT, BASEV Yönetim Kurulu ve BASEV Eğitim Komitesi Üyeleri Elif ÇİNAY ve Pelin İREN ile BASEV Koordinatörü Yahya Tuncer GÖRGÜN katıldılar.

Toplantıya katılan Marmara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Basım Teknolojileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Türkün ŞAHİNBAŞKAN, Prof. Dr. Mehmet OKTAV, Doç. Dr. Ahmet AKGÜL, Doç. Dr. Doğan TUTAK, Doç. Dr. Zafer ÖZOMAY, Doç. Dr. Emine ARMAN KANDIRMAZ, Dr. Öğr. Üyesi Mehmet OĞUZ, Dr. Öğr. Üyesi Yasemin SESLİ ile Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Basım ve Yayım Teknolojileri Program Başkanı Doç. Dr. Lutfi ÖZDEMİR ile Ulusal ve Uluslararası sektörel eğitim çalışmalarına hız vermeye ve bu konuda yıllardır süregelen ilişki ve işbirliğini çok daha ilerilere götürecek projelere imza atmaya yolunda kararlar aldık. 11 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştirilecek Mezunlar Günü” ile ilgili görüşmede de bir çok konuda mutabakat sağladık.

Matbaa Alanı bulunan liselerimizden; sektör üniversitelerimize ya da sektörümüze yoğun katılımın sağlanması konusunda proje üretmek üzere İstanbul’dan başlattığımız ziyaretlerimizi; ortak akıl ve ortak projeler ile çok daha yararlı yol alınabileceği düşüncesinden hareketle, Matbaa Alanı olan liselerimiz ve Basım ve Yayım Teknolojileri Ön Lisans Programları olan üniversitelerimizle devam ettirme konusunda görüş birliğine vardık.