UR-GE Projesi Yeniden Başlıyor

Basım Sanayi Eğitim Vakfı ve İstanbul İhracatçı Birlikleri – İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yöneticileri bugün, T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda, 5973 Sayılı İhracat Destekleri Kararına İlişkin UR-GE Proje Desteğine Yönelik Genelge Hükümleri çerçevesinde, Basım Yayım ve Matbaacılık sektörlerini kapsayan bir UR-GE Projesi oluşturulması hususunu görüşmek üzere, İstanbul Yenibosna’da bulunan Dış Ticaret Kompleksi’nde bir araya geldiler.

BASEV’i; Yönetim Kurulu Başkanı Murat DEMİR, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre DURAN, Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan SEYİTHANOĞLU ve Fatih UĞURLUOĞLU ile BASEV Koordinatörü Yahya Tuncer GÖRGÜN temsil ederken, İstanbul Mobilya Kağıt Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği adına da; Yönetim Kurulu Başkanı Erkan ÖZKAN, Denetim Kurulu Başkanı Levent ÇOLAKOĞLU ile İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreter Vekili Doğuş TOZANLI ve Birlik Yöneticileri Kutay OKTAY, Erdal BAŞAR, Seda TAŞDEMİR, Esin DÜNDAR ve Asena Nermin AYDIN katıldılar. Toplantıda konuk olarak Levent Ofset Basım Ambalaj Sanayi Temsilcisi Onur ÇOLAKOĞLU’da hazır bulundu.

İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nin, 2015 yılında olduğu gibi, sektöre ilişkin görüş ve katkılarından istifade edebilmek ve planlanan kümelenme faaliyetlerinin sektöre sunabileceği yeni olanakları sektörle paylaşabilmek düşüncesinden hareketle BASEV ile işbirliği talebi memnuniyetle karşılandı.

Oldukça olumlu geçen geçmiş tecrübe hikayelerinin tartışıldığı ve projenin olumlu olacağı düşüncesinin ön plana çıktığı toplantıda; konu ile ilgili her iki tarafın kendi bünyesinde yapacağı toplantılar ve BASEV’in yapacağı sektörden katılım araştırması çalışmalarından sonra en kısa zamanda yeniden bir araya gelinmesi konusunda mutabakata varıldı.

03 Mayıs 2023